ką mes galime jums pasiūlyti

PROJEKTAI

“Green space” projektuoja ir įgyvendina šiuos želdynų stilius:

Modernusis

Šio stiliaus želdynuose naudojama nedaug augalų rūšių, yra aiškių, tvarkingų linijų. Modernusis želdynų stilius yra praktiškas ir reikalaujantis tik minimalios priežiūros. Šis stilius dažniausiai naudojamas moderniuose sklypuose, miestuose, biurų ir gamybinių pastatų teritorijose.

Želdynų stilius: nuotraukoje modernusis želdynas

Natūralistinis

Kuriant šį sodą naudojami vietiniai augalai ir atkuriamas vaizdas, būdingas natūraliai gamtinei vietovei. Norint paryškinti šį stilių, papildomai įterpiame tai vietovei artimų arba tinkančių ten augti augalų.

Želdynų stilius: nuotraukoje natūralistinis želdynas

Specialusis / Individualus

Šis stilius yra parenkamas, kai klientas ar objektas turi specifinius poreikius. Parenkama augalų grupė, kuri atitinka reikiamas augimo sąlygas (pvz. auga labai greitai arba lėtai, suteikia privatumo, sutvirtina šlaitą) ar atitinka kitus poreikius (pvz. nealergizuoja, yra nenuodingi, vaistiniai ar aromatiniai).

Želdynų stilius: nuotraukoje specialusis / individualus želdynas

Visžaliai augalų želdynai

Visžalių augalų želdynų stilius džiugina sodria žaluma visų sezonų metu. Dažniausiai šis želdynas yra lengvai prižiūrimas ir derinamas su kitais želdynų stiliais.

Želdynų stilius: nuotraukoje visžalis augalas

Pavėsio sodas

Sukurti gražų sodą po medžiais nėra taip paprasta, nes medžiai užstoja saulės šviesą ir sugeria maisto medžiagas. Tačiau augalų, kurie mėgsta augti tokiomis sąlygomis, yra labai daug. Parenkame tinkamas augalų grupes ir prideriname prie bendro sklypo dizaino.

Želdynų stilius: nuotraukoje pavėsio sodas

Saulėkaitos sodas

Jei jūsų planuojamas želdynas bus tokioje vietoje, kur saulės bus su kaupu, parinksime augalus, kurie atsiskleis visu grožiu ir nereikalaus jūsų priežiūros. Šiltėjant klimatui keičiasi gamtinės sąlygos, todėl gėlynai, atsparūs kaitrai ir kritulių stokai, tampa puikus sprendimas jūsų aplinkai.

Želdynų stilius: nuotraukoje saulėkaitos sodo augalai

Aromatinis ir vaistinis želdynas

Vaistiniai (aromatiniai) dekoratyviniai augalai pasižymi gydomuoju poveikiu žmogaus sveikatai, nuotaikai, emocijoms bei kraštovaizdžio estetikai.

Želdynų stilius: nuotraukoje aromatiniai ir vaistiniai augalai

Miško augalų želdynas

Miško augalų želdynų stilius atkartoja miško gėlių, uogų, krūmokšnių, krūmų ir medžių ekosistemą. Parenkame reikalingus augalus ir pritaikome šiems augalams reikalingą dirvožemį.

Želdynų stilius: nuotraukoje miško augalo šaka

Balkonų ir terasų sodai

Žalumos ir spalvų sprendimas balkonuose ir terasose įgyvendinamas sodinant daugiamečių ir vienmečių augalų derinius. Parenkame vazonus, atsparius kaitrai ir šalčiui, sodiname augalus, kurie šiltuoju sezonu žydi, o šaltuoju žaliuoja. Tokiu būdu suprojektuojame žaliuojantį vazoną ištisus metus.

Želdynų stilius: nuotraukoje įrengtas terasos sodas